Předtuchy

31. prosince 2013 v 22:01 |  Den za dnem
Když tak vzpomínám, tak v tomto roce jsem měla předtuchy minimálně tři.První se týkala známého. Rozpovídal se, že se mu nikdy nevedlo lépe. Že má spokojené manželství, hodné děti, v práci se mu taky daří, prostě naprostá spokojenost.
Ještě než to dovykládal, tak se mi úplně stáhl žaludek a první, co mne napadlo, bylo
"Tak teď máš chlapče průšvih, protožes to zrovna zakřiknul".
Bohužel jsem se nemýlila a netrvalo dlouho a má zlá předtucha se naplnila.

Podruhé se mi stal následující zážitek. V noci jsem šla na WC a pode dveřmi jsem si všimla, že se na chodbě svítí. To je celkem běžná situace, kdy prostě otevřu, kliknu na vypínač vedle dveří a zhasnu.
Bylo kolem půl druhé nad ránem. Šla jsem tedy ke vchodovým dveřím a jakoby na tisícinu vteřiny mi probliknul před očima nějaký obličej, který mi říkal "Pozor, co když tam někdo je!".
Co to je za blbost? Kdo by byl v tuto dobu na chodbě?
Otevřela jsem, šmátrala rukou po vypínači a v ten okamžik jsem si všimla, jak na druhé straně chodby se ve špinavých hadrech válí zabalená nějaká osoba. Dvě vteřiny jsme na sebe koukaly. Ani jsem nestačila zaregistrovat, zda ten snědý obličej patří muži nebo ženě. Zhasla jsem a s bušícím srdcem na maximum zabouchla dveře a zamkla. Vzápětí si ta osoba na chodbě rožla znovu.
Ovšem jít zhasnout znovu mne ani nenapadlo. Celá rozklepaná jsem si vzala do postele pepřový sprej a zapnutý mobil. Ještě ve tři jsem byla vzhůru.
Je to velmi nepříjemný pocit, když vám někdo cizí spí za dveřmi!
Ale dobře mi tak! I přes varování jsem otevřela. Již nikdy v noci na chodbě zhasínat nebudu!

Potřetí ve mně zatrnulo, když jsem jednu noc nemohla usnout a přemýšlela, že kdybych se mohla zeptat na tři libovolné otázky tří libovolných lidí, tak co by to bylo.
Ráno jsem otevřela internet a odpovědi na jednu otázku se mi dostalo, byť v mírně pozměněné formě. Celý den to viselo na všech hlavních webech.
Taková náhoda je snad 1:10000000.
Celkem těch předtuch bylo více, ale tyhle mi všechny vyrazily dech.

Naštěstí předtuchu, jaký bude rok 2014, nemám. Snad dobrý. Nechám se překvapit. =o))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama